Ospravedlnenie žiaka z vyučovania

Uvoľnenie žiaka z vyučovania

Podrobný opis uvoľnenia

Uvoľnenie žiaka z vyučovania

Povolenie opustiť školu z jednej vyučovacej hodiny dáva učiteľ daného predmetu a oznámi   to   triednemu   učiteľovi.

Triedny učiteľ povoľuje žiakovi opustiť školu počas viacerých vyučovacích hodín alebo na 2 dni z vážnych rodinných alebo iných dôvodov a to iba po predbežnej ústnej alebo písomnej žiadosti rodičov žiaka.

Ak je žiak chorý 3 a menej ako tri dni, ospravedlnenie dáva rodič, a to maximálne 6 krát v školskom roku.

Povolenie na viac dní dáva riaditeľ školy po predbežnom vyjadrení triedneho učiteľa a to len na základe písomnej žiadosti rodičov.

Rodičia žiaka sú povinní oznámiť škole ráno do 8.00 hod  príčinu neprítomnosti žiaka v škole. Príčinu vymeškania môže rodič oznámiť telefonicky, písomne alebo osobne triednemu učiteľovi (alebo do kancelárie na tel. čísle 037/65 85 110). Ak žiak mieni vymeškať vyučovanie pre vopred známu príčinu, oznámi to vopred triednemu učiteľovi. V prípade, že takto neurobili, triedny učiteľ môže považovať neprítomnosť žiaka na vyučovaní za neospravedlnenú a zasiela výzvu zákonnému zástupcovi k návšteve školy. Žiak, elebo zákonný zástupcu doručí ospraedlnenie triednemu učiteľovi  v prvý deň príchodu do školy po absencii. Dodatočné predložené potvrdenie nemusí triedny učiteľ akceptovať.

Za dôvod ospravedlniteľnej neprítomnosti dieťaťa alebo žiaka sa uznáva najmä:

• choroba,

• lekárom nariadený zákaz dochádzky do školy,

• mimoriadne nepriaznivé poveternostné podmienky,

• náhle prerušenie premávky hromadných dopravných prostriedkov,

• mimoriadne udalosti v rodine,

• účasť dieťaťa alebo žiaka na súťažiach, prijímacích hovoroch.

Zákonný zástupca žiaka má právo v priebehu jedného roka v nevyhnutnom prípade ospravedlniť neprítomnosť svojho dieťaťa najviac 6 x 1deň .(RODINNE_DOVODY.pdf - tlačivo)

• Základná škola s materskou školou Hul
    Alej 429/6